Колишнього президента Віктора Януковича не збираються випускати з Росії, хоча той був би непроти потрапити до рук українського правосуддя. Про це Gazeta.ua сказав колишній народний депутат Тарас Чорновіл.

«Не вірю, що Янукович сидітиме в Україні. Навіть, якщо в Росії кардинально щось почне мінятися, Путін потрапить у пекло і буде імовірність, що Януковича можуть видати. Знайдуться представники російської еліти, які допоможуть йому «скоропостижно» померти від «інфаркту правого коліна».

Янукович — носій інформації щодо Майдану. Він рідкісний боягуз. Для нього піти на силову акцію, розстріли — це варіант колосальної паніки. Насправді тоді і СБУ, і МВС перейшли в управління російських інструкторів. Ті напряму управляли керівниками силових структур щодо провокацій.

Януковичу було би вигідно, якби він потрапив до українських рук. Щоб зняти із себе відповідальність. Мовляв, не я давав команди вбивати людей на Майдані. І передати інформацію: хто, коли і як. Очевидно, що накази давав той самий Путін. У Росії це розуміють. За Путіним стоїть велетенська кількість людей, які теж причетні. Тому, як тільки виникне найменша імовірність, що Януковича можуть видати, його просто уб’ють.

Зараз Віктор Федорович перебуває у «золотій клітці» під конвоєм у РФ — обмежений у пересуванні», — сказав Тарас Чорновіл.

Водночас в Україні немає спеціалізованого закладу, куди би можна було садити ТОП-чиновників.

«Діє тільки один спеціалізований заклад — Менська колонія для працівників поліції на Чернігівщині. Туди колись Янукович садив Луценка. Спеціальної політичної «зони» немає. Якби Януковича ув’язнювали, вибирали би варіант «зони» із серйозним режимом, але для осіб, які вчинили злочини ненасильницького характеру», — зауважив екс-нардеп.