Психолог Павло Зигмантовіч розвінчує міф про те, що сильний чоловік і слабка жінка — ідеальна пара.

Багато жінок тануть, коли чоловік каже, мовляв, жінка повинна бути слабкою і беззахисною, тоді я, як чоловік, хочу піклуватися і проявляти всякі чудові чоловічі якості. Такі доповіді позбавляють жінку волі і розуму, прямо як дудка з старого радянського мультика позбавляла волі слона. Тим часом перед нами яскравий приклад приманки. Ну, знаєте, на зразок яскравого відростка у деяких глибоководних риб, яким вони приманюють здобич. Приманюють, щоб з’їсти.

Ось вам правда життя: згадані чоловіки не шукають слабких жінок. Згадані чоловіки шукають жінок покірних. Відбувається це, тому що такі чоловіки з якихось своїх причин вміють або підкорятися, або підпорядковувати. Варіант «домовлятися» вони чомусь не використовують. Зрозуміло, підкорятися вони не хочуть, тому обирають варіант, що залишився. Це все вбирається (не завжди навмисно) в красиві словеса про жіночу слабкість. Покірна жінка не чинить опір, вона слухняна і робить те, що їй накажуть, її легко прогнути. Якщо ти не вмієш домовлятися і не хочеш підкорятися, то це єдиний підходящий варіант. Тому давайте чесно: слабких жінок шукають не сильні чоловіки. Слабких жінок шукають чоловіки владні. А це величезна різниця: сильний — не обов’язково владний, владний — не обов’язково сильний. Але владний обов’язково вимагає підпорядкування.

Турбота? Ні не чув…

Так, такі чоловіки говорять, що будуть піклуватися… Але слова і реальність в обговорюваних випадках розходяться. Вельми сильно розходяться. Жінки в цих випадках не отримують турботи. Їм дістається опіка. Турбота відрізняється від опіки. Коротко: турбота — це увага до потреб людини. Опіка — це забезпечення життєдіяльності недієздатної людини. А слабка жінка — це недієздатна людина. Вона ж слабка. Простіше кажучи, чоловік буде за неї вирішувати, що їй робити.

Він буде вирішувати, що їй надіти, куди ходити, що читати і з ким дружити. На тій простій підставі, що він сильний, а вона слабка і потребує його опіки. Не дайте себе обдурити, мова не йде про турботу. Йдеться про опіку. Жінки тим часом наївно вірять, що турбота виявлятиметься по-іншому. А саме: чоловік буде робити те, що приємно їй. Ні! Чоловік буде робити те, що вважає правильним. І якщо він вважає правильним захистити вас від зустрічей з подругами, він це зробить. І назве це турботою. Хоча по факту це буде опікою і опікою не найвдалішою.

Приборкання норовливої

Жодна людина не може довго бути покірною — така наша природа, нам необхідна, життєво необхідна свобода у виборі (хоча б в якихось рамках). Якщо у нас цієї свободи немає, ми починаємо бунтувати. Так і обговорювані жінки в якийсь момент не підкоряються. Наприклад, все-таки зустрічаються з подругами. Або відмовляються від сексу, тому що не хочуть його. Або ще що-небудь. Як це буде оцінено? Правильно, як норовливість. І, отже, «не-слабкість». І, отже, відхід від «правильної» жіночої поведінки. Що потрібно робити в таких випадках? Приборкувати непокірну. І буде дивом, якщо приборкання зупиниться тільки на словах.

Дозвольте невеликий емоційний відступ. Не знаю, чи доводилося вам спілкуватися з жінками, яких били чоловіки під девізом «А нічого було перечити!». Мені, в силу роботи, доводилося. М’яко кажучи, в такій роботі немає нічого приємного. Бачити людину, побиту близьким (чи близьким?) Тільки за думку, — це те ще задоволення. На жаль, описувані чоловіки щиро впевнені, що у них є право «вчити норовливу», і не бачать у своїх діях нічого поганого. Або ось: жінка відмовилася від сексу, за що чоловік її «провчив». Не вмовив, не торкнувся, не спокусив, не підкупив, на худий кінець. Ні, провчив. Попутно зламавши два ребра і організувавши коханій (чи коханій?) легку ЧМТ. А також декларував, що він весь із себе турботливий і «жінка повинна бути слабкою, щоб я міг відчути себе чоловіком». Мабуть, відчув.

Кого шукати?

Ну добре, якщо не сильних чоловіків, то може шукати — слабких? Звалювати його собі на плечі і тягнути все життя разом з його диваном? Ні, зрозуміло, ні. Шукайте чоловіків, які якщо поки не вміють, то хоча б прагнуть домовлятися. Це легко помітити, такий чоловік не прогинає вас, наприклад, під час вибору фільму в кінотеатрі. Він не прогинається під вас. Він домовляється (або хоча б намагається домовитися).

Шукайте чоловіків, які визнають за вами певну автономність (ну і, звичайно, визнайте таку ж автономність за чоловіками). Іншими словами, шукайте чоловіків, які не вказують вам, що робити і чим займатися (і самі не вказуйте, звичайно ж). Шукайте чоловіків, які уважні до ваших потреб, а не вирішують за вас, випити вам молока або покататися на велотренажері. Це все не гарантує, звичайно, щастя (його нічого не гарантує) і не гарантує нещастя (аналогічно), але все-таки зменшує шанси піддатися насильству, бути «навченою». Як на мене, це дорого коштує.

Отже. Не вірте на слово. Знайте, що слова «сильний чоловік шукає слабку жінку» насправді означають «владний чоловік шукає покірну жінку». Пам’ятайте, що бути покірною завжди неможливо. Враховуйте, що за непокору вас покарають. Розумійте, що ці покарання легко можуть стати фізичними. Шукайте чоловіків не владних, а лагідність, зговірливих.

Подробности на Telegram канале «HK»