Її винахід змінить світ: українська школярка візьме участь у знаменитому конкурсі молодих вчених

Юна українська винахідниця поїде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США, де представить свій проект

16-річна школярка зі Львова Софія Петришин винайшла пристрій, який перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих.

Тепер у червні вона представить Україну на Міжнародній олімпіаду геніїв в американському Нью-Йорку. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook організація “Пласт”, членом якої є Софія.

“Нещодавно Софія перемогла зі своїм винаходом у всеукраїнському конкурсі Intel Techno Ukraine, а тепер готується до його презентації у Нью-Йорку. Пристрій перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля, що допомагатиме людям із порушенням зору в користуванні технікою”, – говориться в повідомленні.

Софія впродовж п’яти рік є активним членом “Пласту”. Зараз дівчина навчається в 11 класі школи й займається в секції інформатики Малої академії наук.

“Її винахід – це прекрасна реалізація одного з головних обов’язків пластунів – допомагати іншим”, – відзначили в “Пласті”.

У коментарях користувачі пишуть, что Софія також встигає займатися танцями. Дівчина підтвердила цю інформацію, відзначивши, що уже в найближчу суботу на неї чекають змагання.

Нагадаємо, у Києві з’явився собака-герой, історія якого приголомшила багатьох користувачів соціальних мереж.

Собака з кличкою Шері врятувала від бандитів чоловіка, який тимчасово її прихистив. Про цей випадок на своїй сторінці в Facebook повідомила Анна Сорока.

За її словами, чоловік гуляв на озері, де до нього підійшов невідомий й приставив до горла ніж. Шері в цей час бігала біля тимчасового господаря. Вона сміливо кинулася на бандита й розірвала йому руку.

“Шері захистила свою людину (тимчасового тата Олексія) від страшної загрози! Вона не навчена захисту, але безстрашно кинулася рятувати! Обоє цілі! Олексій відбувся пораненою рукою”, – написала Сорока.

Вона зазначила, що ця собака шукає нового власника і сім’ю. Сорокіна закликає небайджих звернути увагу на тварину й взяти Шері до себе.

Джерело