Міністерство юстиції шокувало відео з реакцією співробітників Одеського СІЗО на вбивство їх колеги одним з ув’язнених

Про це заявив заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

«Для нас це відео стало таким же шоком, як і для багатьох користувачів Facebook. Ми його раніше не бачили. Нас проінформувало керівництво СІЗО про те, що всі роботи були проведені відповідно до регламенту, ніяких перевищень повноважень немає, що немає скарг з боку ув’язнених», – сказав він.

Вбивство в Одеському СІЗО: з’явилося відео жорстокої помсти наглядачів

За словами Чернишова, відомство попросив СІЗО надіслати фотографії тих в’язнів, які давали усні заяви, оскільки, ймовірно, бояться подати в письмовій формі.

«Нам надіслали фотографії, які не мали доказів нанесення тілесних каліцтв», – заявив він.

Чиновник зазначив, що СІЗО надало неправдиві відомості, які свідчать про «прогнилу систему».

«Ми керувалися цією інформацією, тому що це документи, і ми на їх підставі будуємо свою діяльність. Однак подальші події показують, що система настільки прогнила, що навіть в таких речах ми іноді не можемо довіряти деяким колегам», – зазначив заступник міністра.

Чернишов запевнив, що в Мін’юсті вже почалося службове розслідування за фактом смерті співробітниці СІЗО, а сам він уже в середу виїжджає на місце, щоб особисто стежити за ходом розслідування.

«Ми зараз працюємо разом з ГПУ, з обласною прокуратурою, з управлінням СБУ по Одеській області. Також я завтра з ранку висуваюся в Одесу, щоб безпосередньо брати участь в ході цієї роботи і не допустити будь-яких ухилення від відповідальності», – запевнив він.

Нагадаємо, 17 серпня в 5 корпусі одеського СІЗО виявили розчленоване тіло молодшого інспектора II категорії відділу режиму і охорони Олени Порошенко. Вбивця згвалтував і задушив жінку, після чого розрізав тіло на шматки і кинув їх в сміттєві баки.

Начальник СІЗО В’ячеслав Коваль відсторонений від посади на час проведення розслідування фактів злочинної недбалості співробітників ізолятора.

За матеріалами «112 Україна»