Росія програла 300-річну війну за Україну. Вселенський патріархат визнав захоплення Москвою Української церкви в 1686 році і визнав Філарета Українським патріархом. Розкольники тепер в Москві

«Ми повинні розуміти, що це історичний вибір для України. Ми сьогодні повинні дати оцінку – хто мав рацію майже 400 років тому: Мазепа чи Богдан Хмельницький ». Депутат Партії регіонів Нестор Шуфрич вимовив цю фразу в вересні 2013 року року, коли по команді з Москви він брав участь в організованій російськими спецслужбами кампанії проти євроінтеграції України і проти української свободи.

Сьогодні Вселенський патріархат вперше фактично визнав: гетьман Мазепа не розкольник, значить він мав рацію, в 1686-році відбулося захоплення Української церкви Москвою. Зараз можна сказати з висоти прожитого: це була частина гібридної війни по асиміляції України в рамках Московії, і ця гібридна війна через 332 року вперше визнана – а визнання для нас це справжня духовна перемога.

Сьогодні Вселенський патріархат легалізував вперше в світі духовну війну і поневолення України в духовній сфері Московією.

По беспределу, силою московські царі захопили контроль за українською релігією, і ось сьогодні справедливість відновлена ​​- Синод визнав Українську церкву і патріарха Філарета як канонічного патріарха. Таким чином розкольниками є зараз в Україні Московська церква, а не Філарет.

Насправді слова Шуфрича – це була правда. Євроінтеграція стала зміною курсу від феодалізму до свободи. Від Росії до незалежного курсу. Від підпорядкування у всьому, навіть в релігії. І ось народ зробив свій вибір, потім були прийняті політичні рішення, військові, інформаційні, економічні, а зараз незалежність торкнулася релігії. Хмельницький пішов в історію, справжнім Героєм став Мазепа, який ризикнув всім заради боротьби за свободу. І цей же шлях обрали мільйони українців через три століття. Коло історії замкнулося.

І це вже не тільки внутрішньоукраїнські події. Україна заявляє про себе у всьому світі, і війна за незалежність проти РФ зараз визнана і в духовній релігійній сфері.

Велике досягнення. Ми здобудемо повну перемогу у війні з РФ, ту драму і трагедію 1686 року Україна виправила через три століття! Три століття історії дивляться на нас … Щасливий, що перебуваю в центрі цих історичних подій.

Юрий Бутусов