Стало відомо, як Порошенко і Саакашвілі в розвідку пробувалися

Президент України Петро Порошенко і екс-голова Грузії Міхеїл Саакашвілі хотіли стати розвідниками

Про це розповів колишній керівник служби зовнішньої розвідки України в 2005-2010 роках Микола Маломуж.

Коментуючи позбавлення колишнього голови Одеської ОДА українського паспорта, Маломуж заявив, що президент і його оточення зробили серйозну помилку.

Наш паспорт – не іграшка: Саакашвілі у Варшаві з аншлагом провів зустріч з українцями (відео)

«Але чому ж так сталося? Президент Порошенко та Саакашвілі – це друзі з першого курсу Інституту міжнародних відносин», – нагадав він.

За його словами, в цій установі підбирають кандидатів на роботу, які в перспективі могли б стати офіцерами спецслужб. І українські спецслужби свого часу вивчали кандидатури і Саакашвілі, і Порошенко.

«Я безпосередньо займався цією роботою і підбирав для розвідки кандидатів, які проходили перевірку з першого по п’ятий курс, а тоді готувалися для спецпідготовки, – розповідає Маломуж. – Обидва кандидати – і Саакашвілі, і Порошенко, заявляли про бажання бути розвідниками, проте пізніше ці питання відпали, і кожен з них пішов своїм шляхом. Петро Порошенко спочатку пішов у бізнес, а потім політику. А Саакашвілі планував бути в спецслужбах Грузії, проте країна розпалася, і його плани змінилися».

Колишній голова зовнішньої розвідки також підкреслив, що про переслідування Саакашвілі в Грузії Банковій і всій країні було відомо давно.

«Президент України Порошенко заявляв, що кримінальні справи проти Саакашвілі у питанні наданні громадянства значення не мають, адже це політичне переслідування. Проте коли стало політично вигідно, то ці підстави стали засобом для позбавлення Саакашвілі громадянства. Але якщо сьогодні Саакашвілі призначать спецпредставником від США, наприклад, разом із Куртом Волкером, або представником Польщі чи Литви, які вже зараз проявляють ініціативу щодо нього, то Україна не матиме підстав відмовити прийняти Саакашвілі», – прокоментував Маломуж.

За матеріалами Zik