Іноземні партнери нарешті ухвалили важливе рішення

Саміт Східного партнерства: в ЄС переглянули плани щодо України

Під час саміту «Східного партнерства» європейські представники змінили свою позицію щодо України в одному із важливих пунктів підсумкової декларації.

За даними «Радіо свобода», у дипломатичних колах взяли до уваги дані про п’ятеро загиблих військових на Донбасі, а також небажання піднімати питання конфліктів в 5 державах-партнерах.

Саміт Східного партнерства: в ЄС переглянули плани щодо України

«Учасники саміту закликають до відновлення зусиль, спрямованих на сприяння мирному врегулюванню невирішених конфліктів в регіоні на основі принципів і норм міжнародного права. Рішення конфліктів, зміцнення довіри і добросусідських відносин мають важливе значення для економічного і соціального розвитку та співробітництва. Учасники зустрічі на вищому рівні вітають зусилля і посилену роль ЄС у врегулюванні конфліктів і зміцнення довіри в рамках або на підтримку існуючих узгоджених форматів і процедур, зокрема, при наявності належного присутності на місцях «, — йдеться в документі.

Саміт Східного партнерства: в ЄС переглянули плани щодо України

Наближені до європейських партнерів особи стверджують, що учасники саміту по-іншому поглянули на гібридну загрозу та втручання Росії. Зокрема, мова йшла не тільки про схід України, а й внутрішні справи Іспанії, Великобританії, Франції, Нідерландів і Німеччини.

У підсумку всі дипломати схвалили набуття чинності угоди про асоціацію асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною, але за умови прискорення політичної та економічної стабільності на території цих держав. Передбачається також і фінансова підтримка іноземців, але знову ж таки – лише після запровадження всіх необхідних реформ.

Дивіться: на саміті Східного Партнерства повинні ухвалити декларацію про європейські наміри України

Як повідомляв портал «Знай.ua», президент Литви порадила, як Україні увійти до ЄС.