Президент нагадав, що Корейська війна 1950-53 років забрала більше мільйона життів.

Президент Південної Кореї закликав США не допустити війну з КНДР

Президент Південної Кореї Мун Джеін закликав США допомогти уникнути війни з Північною Кореєю і знайти дипломатичне вирішення кризи, передає Російська служба Бі-бі-сі.

«Наш головний пріоритет — національний інтерес Південної Кореї, а наш національний інтерес — це світ, — сказав у понеділок Мун Джэин. — Я впевнений, що США в даній ситуації відреагують у спокійній і відповідальній манері, у відповідності з напрямком нашої політики».

Він також згадав, що Корейська війна 1950-53 років «забрала більше мільйона життів, перетворивши міста в руїни і закріпила поділ півострова».

Президент Південної Кореї закликав США не допустити війну з КНДР

Південнокорейський лідер закликав КНДР «негайно припинити всі провокації і ворожу риторику, замість того, щоб і далі погіршувати ситуацію».

Генерал Джозеф Данфорд в ході візиту до Сеул запевнив південнокорейське керівництво у прихильності США дипломатії, однак підкреслив: «Як воєначальник я повинен переконатися, що у президента є реалізуються військові можливості на випадок, якщо дипломатичний і економічний тиск провалиться».

Після Сеула Данфорд відправиться в Китай і Японію.

Державне північнокорейське агентство ЦТАК в понеділок повідомило, що конфлікт може спалахнути через «дрібний інцидент».

«Проблема в тому, що, якщо настане війна, це може вилитися лише в ядерну війну, — йдеться в повідомленні. — Ми стежимо за кожною дрібницею в Сполучених Штатах».

У неділю директор ЦРУ Майк Помпео заявив, що безпосередньої загрози ядерної війни з Північною Кореєю немає.