Український громадський діяч Вадим Трюхан яскраво поставив на місце топ-пропагандиста Кремля Володимира Соловйова, який намагався привласнити історію України Росії.

Приводом для перепалки між ними стала суперечка про Київську Русь і особистість князя Ярослава Мудрого. Це сталося в ефірі пропагандистської програми «Вечір з Володимиром Соловйовим» на телеканалі «Росія 1», пише «Обозреватель«.

Соловйов їдко висловився, зазначивши, що Ярослав Мудрий ніколи не був українцем. Однак Трюхан нагадав йому, що за часів Київської Русі взагалі не існувало таких понять, як Україна і тим паче Росія.

«А Русь уже була. Русь була? А Україна?» — з усмішкою сказав Соловйов. Трюхана спантеличили безглузді спроби пропагандиста пов’язати Київську Русь із Росією, і він яскраво поставив опонента на місце. «А до чого Росія до Русі?» — посміхаючись, запитав він Соловйова.

Українець нагадав, мовляв, якщо й говорити про історичні зв’язки, то тільки щодо України, нинішня столиця якої була столицею згаданої середньовічної держави.

Аргументи Трюхана розлютили Соловйова, проте він зміг лише безпорадно і непереконливо вигукнути, що пряме відношення до Русі має тільки Росія, тоді як Україна — ніякого. Крім того, він осоромився безглуздим фейком про те, що Київ нібито спочатку був польським містом. «Київ переходив із рук у руки! Нагадаю: Київ купили у поляків!» — збрехав він.

У відповідь Трюхан розсміявся і закликав рупора Кремля не розповідати казки. «Треба історію вивчати», — їдко огризнувся у відповідь Соловйов.