Письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой виступила з ініціативою про перейменування Росії у Московію.

На її думку, це було б черговим відновленням історичної справедливості після надання автокефалії Православній церкві України. Свою точку зору Ніцой висловила на особистій сторінці у Facebook.

«Повернули собі історичну церкву, пора повернути їм історичну назву — Московія», — написала вона. Пропозиція Ніцой стала приводом для бурхливої дискусії під її постом. Так, багато підписників письменниці погодилися із її ідеєю, а деякі взагалі заговорили про можливе перейменування України.

«Але вони і далі будуть називати себе Росією. Краще назвати себе Київською Руссю», «А що, їх треба питати? Так ми так будемо називати», «Так і буде. Після знищення Росії», «Треба більш точно. Золотоординський улус Московія», «Москвинська орда», «І зробити це треба на законодавчому рівні, як було зроблено з назвою РПЦ в Україні», «Скоро Московія увійде назад в свої історичні межі, тоді і назва сама собою повернеться», «Тупостан — саме те», — пишуть люди.

«До речі, чудова думка! Словаки Австрію називають Ракузко, поляки Італію — Влохи, а ми — Московія! Супер!», «Нам ніщо не заважає називати їх мокшами, москвинами, московитами. Ми чекаємо щось від держави?» А чого Московія? Це щось латинське. у Шевченка — Московщина», «І нам — Русь! Ми — русини, вони — московити. Крапка!», «А також перейменувати Україну на Русь-Україна, якнайшвидше!» — не вщухає дискусія.

«Обозреватель«