Роману Свіржевському мало виповнитися 24 роки.

Але йому навіки залишиться 21.

Рома був наймолодший з екіпажу БТР. Пішов на війну з самого її початку, в 19 років підписавши контракт. Під час боїв за Саур-Могилу Рома отримав важке поранення, був евакуйований до шпиталю и досить довго лікувався..

«Він мав важку контузію, і міг просто втратити свідомість в любий момент, я не раз просила його і маму щоб він не повертався більше на війну, своє пекло 14року в свої 19 він вже пройшов. Але Рома казав: — Ні, там же мої хлопці!» — розповідає волонтер Вікторія Шинкаренко.

І Рома повернувся на війну. З того часу він ще два рази повертався на фронт.

1 травня 2016-го року зранку зателефонував мамі, щоб привітати зі святом, а після обіду того ж дня Роми вже не було…

Позавчора Ромі мало виповнитись 24 роки. Його побратими приїхали до села щоб привітати його з днем народження, пішли на могилку, а потім до школи, де ще в травні 2017 го року урочисто відкривали меморіальну дошку з його ім’ям на кошти зібрані учні цієї школи.

Тож бійці прийшли вшанувати пам’ять біля меморіальної дошки, але на новенькій школі дошки на честь героя не було, проте там висить дошка подяки нардепу Верховної Ради Павелку Андрію Васильовичу, «за сприяння в побудові школи»!!!

Вибачте, за яке таке … сприяння? За виділені наші бюджетні кошти? А чи це не прямий обов’язок депутата – дбати про громадян?

Слова шокованих дітей 1-го вересня: «Роми немає !!!! » Розумієте? Діти знали, що Рома — їх герой, що загинув за них — з ними, а «Роми немає!»

Дуже важко уявити, що мали відповісти дорослі дітям на ці слова.

Мама звернулася до тво директора Корнинської ЗОШ 1—3 ст. Пасічнюк Бориса Всеволодовича, він сказав що Рома навчався в старій школі, до реконструкції, тому на новій дошку вішати не можна, а Павелка можна, бо він нардеп.

Просто вдумайтесь: Рома навчався в іншому приміщенні, то дошку на цьому вішать не можна!

Невже не вистачило кусочка місця для меморіальної дошки на новій школі, якщо іде реконструкція старої? Невже треба принижувати матір, яка втратила єдиного сина на війні?

Побратим, який був присутнім при скандалі в школі сказав: « Вирішили. Але мене там дійсно багато що неприємно вразило, для прикладу вислів однієї з вчителів або працівників школи, вона сказала: «А якщо загине п’ять, то що нам п’ять дощок вішати?»….

Мама Роми на сесії райради попросила слова та звернулась до депутатів з проханням посприяти вирішенню питання з поверненням меморіальної дошки на стіну школи.

В результаті скандалу з меморільною дошкою райрада створила виїздну групу депутатів та разом з головою райради прийшли до висновку, що школа буде мати імя героя Романа Свіржевського.

Ситуація, начебто, вирішена — меморіальну дошку повернули на стіну школи, але, як кажуть, осадочек остався……

Директор школи поспішив закріпити заслуги за депутатом у вигляді тої злощасної дошки.

Ну де ж при таких великих іграх знайти місце в директорській голові про почуття мами, яка втратила на війні сина і почуття дітей, для яких справжнім героєм є той, кого вони знали і який просто мав настільки велике почуття відповідальності, що віддав своє життя.

Що ж тут страшного ???

А те, що в головах і серцях дітей через таких дядь біле стає чорним, а чорне білим.

Лили Сова, волонтер