Уряд 9 серпня ухвалив рішення підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Таким чином діючі мінімальні ціни на алкоголь, які були введені у листопаді 2016 року, зросли на більшість алкогольних напоїв (горілка, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вино і т. і.). Відбулося й зростання інших складових ціни, тому зараз розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.

Водночас в Мінекономрозвитку відзначають, що учасники ринку заявляють, що діючі мінімальні ціни не покривають операційних витрат.

Експерти побоюються подорожчання популярного продукту

На думку асоціацій виробників алкогольної продукції, це відбувається тому, що недобросовісні виробники скорочують свої операційні витрати за рахунок покупки необлікованого спирту, використовуючи у виробництві сурогатні речовини, ухиляючись від сплати податків тощо.

Тому, щоб захистити споживачів від контрафактної і сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки, Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкоголь.

Зокрема, роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби збільшили на 14,0-19,41%; віскі, ром і джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.

Нагадаємо, як раніше писала Politeka, підвищення ціни на спирт і підвищення акцизного податку призведе відповідно до серйозного зростання цін на алкоголь.