За словами чоловіка, твори він видав на відкладені з пенсії гроші

У Харкові соцмережі “підірвав” пост про 90-річного письменника, який змушений продавати свої книги в переході метро. Першим про Михайла Івановича Литовку розповів на своїй сторінці в Facebook користувач Олександр Перешеін в травні цього року, коли зустрів автора в парку Горького.

“Кручу в руках одну з них і на останній сторінці бачу коротку, але ємну біографію автора. Довгий життєвий шлях, керівні посади, раціоналізаторські пропозиції, патенти і поява раптової тяги до творчості. Спливає ще один несподіваний нюанс – Михайлу Івановичу 90 років. Він народився 19 листопада 1927 року в Харківській області “, – йдеться в пості.

Через кілька місяців скромного письменника, котрий продає все ті ж казки, помітили в переході метро на станції “Університет”. Про це повідомила на сторінці Facebook харків’янка Ірина Ахметова. За лічені дні публікація стала вірусною, зібравши 16 тисяч лайків і більш 50 тисяч репостів.

“Він мені сказав, що це його прощальні казки. Більше він писати не може. Немає ні сил і енергії. Кожен його день може бути останнім”, – зазначила жінка.

Журналістам видання NewsRoom вдалося зв’язатися з Михайлом Івановичем. Чоловік розповів, що йому вдалося видати 100 книг на відкладені з пенсії гроші.

“Це мінімальний тираж, який можна надрукувати в друкарні. Зараз у мене все купили, я не знаю, коли ще зможу їх надрукувати, тому що це дуже дорого”, – зазначив сам письменник-казкар. На жаль, зустрітися з пенсіонером особисто нам так і не вдалося, тому що незадовго до приїзду журналіста NewsRoom Михайлу Івановичу викликали швидку.

Зараз небайдужі харків’яни збирають кошти, які потім будуть передані письменнику.