Райони навколо міст Ель-Кайм і Рава — останні шматки території Іраку, які контролюють ісламісти. Військові закликають місцевих жителів, які приєдналися до бойовиків, скласти зброю.

Ірак розпочав фінальний наступ на останній західний оплот ІДІЛ в країні

Армія Іраку в середу, 25 жовтня, оголосила про початок наступальної операції на заході країни, де ще залишаються райони, підконтрольні бойовикам «Ісламської держави» (ІД), як пише DW.

У поширеній спільним командуванням операціями заяві, зокрема, цитуються листівки, які іракська армія скидає в районі міст Ель-Кайм і Рава поблизу кордону країни з Сирією. «Ваші війська йдуть вас звільняти, — сказано у листівках, повідомляє інформагенція Reuters. — З нами Бог у цьому останньому наступі на ІД».

Листівки також містять заклик до місцевих жителів переконати своїх дітей та рідних, які взяли в руки зброю проти держави, скласти її.

Райони навколо міст Ель-Кайм та Рава — останні шматки території Іраку, які перебувають під контролем ІД. Ісламісти все ще утримують владу на суміжних територіях з сирійського боку кордону — в провінції Дейр-ез-Зор.

Нагадаємо, ІД втратила вже два головних бастіони як в Іраку, так і в Сирії. У липні іракська армія повністю звільнила Мосул, а минулого тижня «Демократичні сили Сирії» — Ракку. На початку жовтня армія Іраку за підтримки американських військових звільнила також місто Хавінджа на півночі країни.