Стало відомо, як російські спецслужби перетворюють звичайних українців на “кримських диверсантів”

Як відомо, на етй тижня на території включеного Криму українця, якого Росія звинуватила у спробі диверсії.

Кримський «диверсант»: що не так з «арсеналом» українця (фото)

Він нібито планував відпиляти шматок стовпа ЛЕП, влаштувати пожежу на звалищі і обвали в районі Алушти.

За роки після анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі, це вже не перший випадок, коли Росія знаходить в Криму “українських диверсантів”.

Першим «диверсантом» став міліціонер, 31-річний Юрій Спаських. Його засудили на три з половиною роки за невдалу спробу викрадення екс-радника президента Андрія Портнова ще в березні 2014 року. Тоді правоохоронець «зізнався, що діяв на замовлення Віталія Кличка».

За офіційною версією, співробітник главку київської міліції і уродженець села Циркуни Харківської області приїхав в Москву на зустріч з якимось кримінальним авторитетом. Йому він нібито збирався передати велику суму грошей за викрадення екс-чиновника АП, якого потім збирався вивезти в багажнику свого джипа в Україну

Через кілька тижнів почнеться суд над «кримськими диверсантами» Євгеном Пановим та Андрієм Захтєем, яких затримали 7 серпня 2016 року і звинуватили в спробі замінувати дорогу і ЛЕП біля дамби в районі озера Сиваш.

Як доказ російська сторона використовувала фото з наметом і рюкзаками. Нібито українці проникли до Криму під виглядом туристів. ФСБ заявляла, що Панов і Захтєй про диверсію домовилися в Україні, але потім виявилося, що Захтєй в Україні не був сім років.

Після першої групи «кримських диверсантів» в листопаді 2016года ФСБ затримала нову партію «шпигунів».

На цей раз 42-річні Гліб Шаблій та Олексій Стогній нібито збирали дані про військову інфраструктуру і кораблях Чорноморського флоту, а також анкетні дані офіцерів ЧФ. З’ясувалося, що раніше затримані навчалися у військово-морських вузах.

«Насправді українських військових, тим більше розвідників, ніхто не затримував. Це можуть бути люди, які зараз проживають на території Криму і є військовослужбовцями на пенсії. Таких зараз в Криму багато, і ФСБ має доступ до їх особистих справ. Немає ніякої перешкоди, щоб взяти справу і зробити з людини диверсанта», – пояснив тоді спікер Міноборони Андрій Лисенко.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Російської Федерації повідомляла, що в анексованому Криму був затриманий агент Служби безпеки України, який нібито раніше проходив службу в зоні АТО і виконував обов’язки розвідника.

В управлінні зі зв’язків з громадськістю ЗСУ, повідомили, що затриманий в українець Геннадій Лімешко служив у Збройних силах України за контрактом, але був звільнений навесні цього року через службову невідповідність.