Лідер білоруської опозиції запевнив українців у тому, що його країна не збирається здаватися “на милість” Путіну і зробить все, щоб кремлівські агресори не напали на Україну через територію Республіки Білорусь.

Екс-кандидат в Президенти Білорусі, лідер Білоруської соціал-демократичної партії (Народна Громада), підполковник запасу Микола Статкевич заявив, що його країна не збирається просто так здаватися Путіну, повідомляє “Діалог.UA”.

Українські журналісти запитали у політика: “Скільки часу у Лукашенка залишилося до повного поглинання Білорусі Росією? Чи буде це проходити за українським сценарієм, або Білорусь очікує щось інше?”

“Я не вважаю, що Білорусь буде поглинена. Лукашенка ненавидить народ, особливо його колишній електорат. І якщо він спробує виторгувати у Москви ще гроші на свій “великий економічний колгосп” шляхом здачі суверенітету своєї країни, його чекає повний крах. За всіма соціологічними опитуваннями, мільйон білорусів готові захищати свою країну. І ми не дозволимо людині, здавати суверенітет країни. У білорусів є досвід ведення партизанських війн, тут другого Криму не буде, а буде другий Афганістан “, – вважає лідер опозиційної партії РБ.

Також Статкевич підкреслив, що Лукашенко продав багато Москві, протягом довгих років не давав побудувати нормальну економіку в країні, і білорусам це дуже набридло. Переважна більшість громадян хочуть бути незалежними і жити у вільній, демократичній державі.

Як тільки ми побачимо реальну небезпеку, десятки, сотні тисяч білорусів вийдуть на вулиці”, – підкреслив Статкевич.