Даєш Гриценку – платиш олігарху Путіна!

Вже давно збирався розповісти Вам трохи політичних історій, з штабу палковніка Гриценка. Ну ви ж пам’ятаєте, я у 2014-му мав співпрацю з штабом партії «Громадянська позиція». Тоді у мене працювала група людей, котра робила рейтинги цьому нарцису. То був можна сказати мій перший політичний досвід роботи у команді, який лишив за собою неприємний осад від лідера цієї команди. Котрий себе вважав наймудрішим і кожен його провал, то провал команди, а він білий і пухнастий.

Щоб невдаватися в деталі всі пам’ятають рейтинги Гриценка зроблені у президентській кампанії 2014-го. З котрими він восени зайшов і на парламентську і в процесі гонки розповідаючи філософські преамбули зради, розгубив їх, що пролетів повз парламент, як фанера над Парижем. Як показав час і Слава Богу, що так сталося тоді, бо тільки згодом стала зрозуміла вся сутність цього «палковніка».

Відмова очолити РНБО, а в придачу шлюб у МПЦ і суцільний пронос розповідей, як правильно керувати країною. При цьому не вдаривши палець об палець для її захисту. Мій терпець тоді увірвався і я висловивши свою позицію публічно, перестав очікувати чогось путнього від такої людини. Мені простіше: в партії не був, в офіс заходив так часто за не цілий рік тої співпраці, що можна порахувати на пальцях однієї руки. І то пальців більше.

Але не кривитиму душею, як кажуть своя агентура там у мене лишилася і час-від-часу інформують про ситуацію зсередини. Важче було тим хто в партії, заяви писали, виходили з гуркотом на весь фейсбук. Тепер повертаються назад до палковніка.

Отож до справи. Поговоримо про цифри, електорат і олігархів. Напередодні виборів 2019 року полковник Гриценко вирішив не «тупити», як це було у 14-му році. Цього разу він серйозно взявся за власну президентську кампанію, почавши з оренди приміщення для свого виборчого штабу. Ще в жовтні Анатолій Степанович приглянув собі немаленьке приміщення у 4-ри поверхи в Києві по вулиці Іллінській 22/13-д, що фактично знаходиться в самому серці столиці. До того часу будівля орендувалась Посольством Королівства Іспанії в Україні. На Віктора Балогу, участь якого Гриценко палко заперечує у всіх інтерв’ю, покладався обов’язок сплачувати за оренду приміщення.

Проте, після конфлікту на ідейному, чи-то інтелектуальному, а може й фінансовому підґрунті лідеру-нарцису «Громадянської позиції» Балога вказав на двері. Після чого партійці всім штабом негайно переїхали з офісу «володаря Закарпаття » по вулиці Ярославській, до штабу на вул. Іллінській. Таким чином, вони звели кінці з чутками про «співпрацю» з Балогою. Відповідно фінансовий тягар поклали на Олега Канівця, сьогодні – першого заступника керівника виборчого штабу.

Тепер 4-поверховий будинок уже 5-ий місяць поспіль слугує базою команди Гриценка. Хоча й командою не назвеш, бо там уже утворені справжні сімейні клани всередині штабу. Діти Гриценка Світлана та Олексій займаються основною координаційною роботою в штабі. Син Канівця, Тарас, виконує за чималу зарплатню організаційні завдання. Головний спеціаліст з питань оборони Іван Апаршин прилаштував свого сина Дениса для виконання забаганок Стєпанича. Родина Комарових: бухгалтер та водій. Родина Пригаровських: один із головних фінансистів та його дружина. І це при середній заробітній платі у 1,5-2 тисячі доларів США.

Власне приміщення штабу здається в оренду та обслуговується ТОВ «Автобудінвест» (код ЄДРПОУ 24577023). За даними ЄДРПОУ, кінцевим бенефіціаром ТОВки є Буряк Дмітрій Аркадійович. На просторах Інтерент-мережі є інформація про те, що вказана особа є російським та литовським бізнесменом, президентом-засновником компанії мережевого маркетингу Vision International People Group. Свого часу Дмітрій Буряк навіть потрапив у рейтинг російських мільярдерів видання «Фінанс».

Але Анатолій Гриценко, не соромлячись цього, платить немалі гроші за оренду офісу в кишеню російському олігарху. Хоча якщо пригадати про шлюб Гриценка у МПЦ, то нічого не дивує. Чому немалі гроші? Гортаємо сторінки податкової звітності ТОВ «Автобудінвест»: оренда офісної будівлі за період з 29 вересня 2017 року по 28 вересня 2018 року була оплачена дипломатичною установою (договір оренди укладено 18 грудня 2007 року) у розмірі 9,454,162 грн. з урахуванням ПДВ, що фактично становить 787,846 грн. на місяць.

За інсайдерською інформацією, приміщення будівлі вже з жовтня 2018 року використовувалось представниками ПП «Громадянська позиція» для розміщення власного офісу та центрального виборчого штабу Анатолія Гриценка. Тільки от керівництво партії та ТОВ «Автобудінвест» провели не одну бесіду, та все ж домовились про здійснення оплат за користування приміщенням лише з грудня 2018 року. Відповідно у два попередні місяці, як повідомляють внутрішні джерела, користування офіційно не оформлювалося.

Лишень у грудні 2018 року ТОВ «Автобудінвест» отримало від «Громадянської позиції» 503,313 грн. При цьому, здійснення щомісячних оплат відбувається двома частинами: перша – безготівковий розрахунок, друга – передача готівкових коштів. Ну я пам’ятаю, як в 2014-му люди висилали на рахунок Гриценку свої кровні, аби підтримати, як він і тоді і зараз любить говорити «неолігархічного кандидата», а потім дивним чином після виборів, на рахунку у бідного Гриценка появилося немов грім серед ясного неба, декілька мільйончиків.

Цікаво, яку ж історію в оправдання Анатолій Гриценко придумає цього разу, чому останні гроші прихильних до нього громадян України наповнюють гаманець небідного мільярдера з Російської Федерації!
Адже відповіді немає – є конкретний факт!

З повагою, щиро, Ваш.
Журналіст
Роман_Реведжук
02/02/2018р.