Чому ЗСУ зайняли і пішли з Луганська

Українські бійці покинули Луганськ через переміщення великих сил бойовиків

Таку думку висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Стало відомо, скільки десантників загинуло за три роки війни на Донбасі

Він нагадав, що скупчення сил терористів відбулося, оскільки їх випустили зі Слов’янська.

«Така ситуація була не тільки в Луганську, але й в інших містах. Коли ми займали ці міста, тоді проводилась робота керівництвом СБУ і України, як поступити з бойовиками, які захопили місто. Наприклад йде мова про Гіркіна у Слов’янську, якого домовилися випустити з міста, хоча на марші треба було його затримати і розстріляти», – вважає Маломуж.

Екс-глава розвідки зауважив, що керівництво української спецслужби і України не було готове дати наказ заарештувати бойовиків, які втекли до Луганська і Донецька, оскільки домовилося про добровільне звільнення Слов’янська.

«Була концепція в.о. президента, СБУ про те, що давайте ми їх випустимо і вони добровільно звільнять Слов’янськ. На мою думку, треба було їх арештувати в процесі переміщення до Луганська і Донецька, як пропонувалось тоді керівникам. Але цього не було зроблено бо на рівні керівництва СБУ не були готові до цього», – пояснив Маломуж.

Як повідомляла Politeka, 19 липня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що колони сепаратистів, які покидали Слов’янськ і Краматорськ три роки тому, не були знищені з однієї причини – в них були цивільні.

За матеріалами Zik