Пологи вже незабаром? Отже, саме час дізнатися, що може тобі допомогти полегшити перейми, пережити неприємні моменти.

Болісним є саме перший період пологів – перейми. Це час розкриття шийки матки. У всіх жінок матка розкривається по-різному. У тих, хто народжує вперше, період відкриття може тривати 10-20 годин. Причина болю – розкриття шийки матки, всі знають, що вона повинна відкритися до 10 см. Для багатьох цей біль схожий на неприємні відчуття в перший день місячних, лише сильніший.

СвітМами радять: Як пережити перейми

На відкриття шийки матки вплинути не можна, тому породіллі залишається лише терпіти. Давай дізнаємось, що робили наші світмамочки, щоб полегшити біль під час переймів.

Kvitka Kaktusa згадує свої перейми:

«Я ходила, тому що ні лежати, ні сидіти не могла… А потім мене змусили лягти, тому що треба було крапельницю підключити, так я собі поперек розминала однією рукою (інша була зайнята голкою) і ще акушерка порадила масажувати кулачком в області… блііін, як же цю область обізвати? Назвемо її «трохи вище за область бікіні», десь між апендицитом і областю бікіні. Так прям сильно масажувати! Здорово допомагає)) А ще вода допомагає! Добре, коли є в родблоку ванна або душова кабіна, вода набагато полегшує цей біль! Мені з душовою не повезло, я просто умивалася дуже часто».

Зараз усі знають, що в переймах у жодному випадку не треба кричати: це перекриває малюку кисень (а йому в пологах набагато важче) і даремно втрачаються сили.  

Розслаблення і правильне дихання

Краще зайнятися дихальною гімнастикою – проспівати звуки О, У, І. Чи спробувати продихати перейми. Під час перейм важливо розслаблятися. Хоч зробити це нелегко, але, впоравшись один раз, ти відчуєш, наскільки легко пережити перейми, якщо не напружуватися.

Катерина Дрозд ділиться своїм досвідом:

«Я прагнула правильно дихати. Розмовляла з малюком. І думала про те, що скоро візьму його на ручки і притисну до себе. Взагалі, зробила собі установку, чим болючіші перейми – тим краще, тим швидше я побачу і обійму свого синочка».  

Тепла ванна чи душ

Зараз у багатьох пологових будинках створюють приємну і комфортну обстановку, пропонують багато засобів для розслаблення. Це і м'ячик для фітболу, і спокійна музика, і аромотерапія, і можливість прийняти ванну.

Лідасик К… з теплотою говорить:

«У ванні я пролежала близько 5 годин )) Мені було дуже добре у воді і так, щоб на ноги гаряча вода лилася».

«Зарядка» на фітболі

Ірина Родюк згадує:

«Я на м'ячі химерувала, допомагало».

Зручна поза

Зовсім не обов'язково при переймах лежати. Можна ходити, сидіти навприсідки, стояти навколішки – не соромся і експериментуй, щоб знайти для себе зручну позу.

Наталія Корнецька ділиться:

«Мені дуже допомагала поза кішки. А ще я тужилася, хоча говорять що не потрібно. Мені було так легко і лікарка не протестувала».

Допомога близької людини

Проста присутність улюблених людей завжди допомагає.

Ганна Furdy говорить:

«Просиділа всі перейми на м'ячі, міцно стискаючи мамину руку…»

Масаж попереку

Лара Чайка каже відверто:

«Мене лише це і рятувало )) При чому, чоловік потім сказав, що він ще ніколи мені з такою силою поперек не розтирав, у нього руки і плечі ще кілька днів боліли –  народжували ми довго, майже добу, так що в масажі він встиг напрактикуватися на рік наперед»

Світмамочка Олександра (Саша) Романова-Брандель з гумором говорить:

«Я читала книгу, це дуже відволікало, книга була дуже цікавою».

Марина Федько ділиться:

«Я з'ясувала, головне – не боятися болю. Не вирушати від нього, не намагатися його позбутись… А йти в нього. Просто відключати мізки – і будь що буде. Тоді занурюєшся в стан  «родового потоку» і пологи йдуть своєю чергою. І біль відчувається вже трохи інакше… Пози і дихання конкретні безглуздо радити – твоє тіло, якщо йому довіритися, саме вибере для тебе оптимальні. І вони можуть бути абсолютно не такими, як у всіх».

Постарайся зберігати спокій! Це допоможе концентруватися на підказках лікаря та акушера і правильно виконувати всі їхні вказівки.

Легких пологів! 

Підготувала Мадам Ред