Мабуть, кожна жінка під час першої вагітності відчувала себе невпевнено. Перші пологи – це, свого роду, одкровення, яке потрібно пережити і відчути на власному досвіді, щоб повністю зрозуміти, що і як відбувається. А ось удруге все вже не так страшно!

Перші та другі пологи: знайди відмінності

Готовність до народження малюка

Жінка, яка вже народжувала, знає і навіть трішки пам'ятає, що її чекає під час пологів. Звичайно, все одно тривожно і страшнувато, та зате є моральна готовність до народження малюка. Досвідчена матуся знає, що потрібно думати про дитину, а біль – короткочасний і швидко забувається, тому час зосередитися і народжувати, а не страждати.

Легше і швидше

Як правило, повторні пологи легші та менш тривалі. Якщо, для прикладу, в жінки, яка народжує вперше, цей процес займає 10-12 годин, то у повторнородящих – всього 4-5 годин. Також зменшується і тривалість болючих переймів. Після перших пологів шийка матки і м'язи піхви стають еластичнішими, адже їм вже доводилося розтягуватися, тому для повторного розкриття шийки матки знадобиться менше часу і зусиль. Народжуючи другого малюка, жінка не панікує, не лякається невідомості, а отже, і перейми проходять більш результативно.

Дата пологів

Існує думка, що другі пологи починаються раніше за перші. Якщо перші пологи були на 40 тижні, то другі пологи можуть початися приблизно на 38 тижні, проте це не є закономірністю.

Вага малюка

Прийнято вважати, що другі діти більші за перших. Хоча такі дані науково не обґрунтовані. Цей показник більше залежить від здоров'я, харчування жінки, генетичних особливостей обох батьків. Може, твоє друге маля і буде більшим, але не варто забувати, що і пологи будуть не першими.

Безумовно, варто пам'ятати, що пологи – процес дуже індивідуальний. Головне – спокій і позитивний настрій, тоді все пройде чудово, не важливо, чи будуть це другі або навіть треті пологи.

Легких всім пологів і здорових малят!