Може, і не кожна мама мріяла би про те, щоб її дитина працювала від батарейок, і при потребі, її можна було вимкнути і заховати в шафу Але, принаймні, зрозуміти таке бажання можуть усі, правда?

Особливо коли дитинча починає повзати. Принаймні коли я з тамованою гордістю повідомила педіатра про те, що мій малюк поповз, лікарка мене привітала і додала, що на цьому етапі материнства вона схудла на три розміри

Часто наших гіперзусиль запобігти маленьким катастрофам виявляється недостатньо. Адже варто лише раз відвернутися – і все… Що ж робити?

Маля поповзло! Ґаджети для його безпеки

По-перше, треба заздалегідь продумати простір. Щоб малеча не зірвала гардину/карниз, можна або «укоротити» довжину гардин, або замінити їх на римські чи тканинні ролети. Щоб бути впевненим, що маля не зазнає удару електричним струмом, можна замінити звичайні розетки на спеціальні, із захистом від дітей. І так далі.

Але навіть після цього у будь-якій квартирі залишиться сила-силенна потенційних небезпек.

На щастя, вигадувати велосипед самостійно вже не треба – виробники різноманітних девайсів про все подбали. Іноді просто дивуєшся, як вони додумалися?

Загальні девайси для безпеки

Багато девайсів мають, так би мовити, широкий профіль застосування. Наприклад, це дитячі ворота безпеки. Таку захисну огорожу можна поставити перед сходами (незамінно у двоповерхових будинках!!!) або у дверях дитячої – залежно від того, де саме треба "зафіксувати" маленького дослідника.

Виробники пропонують чимало варіантів – розсувні, зі спеціальною «хвірткою» для дорослих, із додатковими секціями тощо. Матеріал може варіюватися – дерево, пластик, метал. Головне, що весь асортимент легко кріпиться без будь-яких цвяхів чи саморізів.

Щоб дитина не зробила відкриття, що діаметр її пальчиків дозволяє запхнути їх у розетку, можна скористатися заглушками для розетки. Це якщо ви не вирішили радикально поміняти розетки на спеціальні.

Простими заглушками на розетки користувалися ще наші мами – з того часу хіба що дизайн їх поліпшився. При виборі заглушок треба уточнювати тип розеток. А ще слід пам’ятати, що треба буде постійно витягати заглушки, збираючись увімкнути щось у розетку. А після цього часто виявляється, що у заглушки виросли ніжки, і вона на робоче місце повернутися вже не може.

Що ж до дверей, то можна купити універсальний гнучкий блокіратор – він підходить до всіх типів дверей. Просто закріплюєте його в натягнутому положенні – і вуаля! Але є і чимало «спеціалізованих» видів замків – на будь-який смак.

Колись дверцята шафок замотували гумками, щоб малеча не могла їх відчинити. Схожий принцип дії у замка для стулкових дверей. Ефективність така сама, але виглядає солідніше .

Трохи схожий на нього замок на ручки шафи (він же гачковий замок) – також не треба кріпити до меблів, але тут наявний рухомий фіксатор, збоку.

Завдяки своїй надійності користуються популярністю і замки на шухлядки шаф – попри те, що кріпиться така конструкція гвинтами.

Якщо ж ви віддаєте перевагу скляним дверцятам і не хочете, аби малеча дослідила, що вони приховують, можна придбати замок для скляних дверей на липкій основі. Розбити скло у найближчі місяці м’язової сили малюкові забракне, тому проблему можна вважати вирішеною надовго.

Зручний також блокувач для розсувних дверей – з ним можна бути впевненим, що без вашого відома дітисько не зможе ні зачинити, ні відчинити такі двері.

Але міжкімнатні двері небезпечні ще й перспективою прищемлених пальчиків. Запобігти цьому лихові допоможе блокада для дверей – це спеціальна насадка, яка вдягається на двері зверху (можна і збоку, але так вона може випадково впасти) і не дає їм зачинитися до кінця.

Дуже зворушливо виглядає, коли старша дитина або тато автоматично закриває своєю долонею гострий кут, коли до нього наближається маля. Але простіше наклеїти захисні куточки на стіл або захисні накладки на кути. Вони не лише гнучкі, а й мають здатність світитися у темряві (принаймні, так роблять сертифіковані).

Кухня

«Іграшка розвиваюча — «кухня». Вчить дитину дрібної моторики, причинно-наслідкових зв’язків та інстинкту самозбереження)) Розвиває у батьків швидкість реакції, навичку орієнтування у нестандартних ситуаціях, а також навичку емоційного самоконтролю». Влучно сказав Інтернет! Найбільше спокус для малого непосиди справді сконцентровано на кухні. Тому і розробники постаралися на славу!

Замок на холодильник насправді підходить не лише для холодильника чи морозильника, які дитина і так навряд чи самостійно відчинить (навіть якщо це не радянська конструкція, яку не кожен дорослий самостійно відчинить!), а й для мікрохвильової печі, посудомийної машини тощо. Вид замка (засувка або защіпка) – суто справа смаку.

Конфорки мають особливу привабливість в очах малюка. Тим більше, що мама їх крутить, треба спробувати і собі! Але на конфорки можна надягнути захист для ручок газової чи електроплити – і можливості їх покрутити зовсім не буде. Якщо, звичайно, мама не зніме спеціального замочка. Прекрасна профілактика опіків та витікання газу!

Ще один чудовий кухонний ґаджет – захисне огородження для плитки. Воно монтується на плити будь-якого розміру і не заважає готувати. Встановивши цю просту до геніальності перепону на шляху маленького дослідника, можна бути впевненою, що каструлі зі сковорідками на плиті будуть цілком недосяжними для малюка.

Замок для дверцят газової плити – конструкція проста і дієва. Розробники врахували психологічні особливості дорослої людини: крім самого положення ручки, зелений або червоний колір сигналізуватиме про те, що вона, відповідно, зачинена або відчинена. Щоправда, цей замок не убереже дитину від дотику до гарячих дверцят плити, тому повністю втрачати пильність, покладаючись на ґаджети, все одно не вийде.

Туалет

Пам'ятаєте рекламу, в якій раніше за всіх прокидається дитина, і їй конче треба залізти рукою в унітаз, доки батьки сплять? Виявилося, що даремно я крутила пальцем біля скроні, коли дивилася її вперше. Просто тоді дітей у мене ще не було, а тепер можу додати: і не обов'язково дитина чекатиме, доки батьки заснуть .

Адже мити руки в унітазі або купати там свої іграшки так весело! Тому замок на унітаз – чудове рішення. Тільки якщо у вас унітаз дерев’яний, при виборі зверніть увагу на інструкцію – можливо, вам саме ця модель не підійде.

Деякі виробники пішли далі і випускають цілі набори безпеки або набори захисту. Комплектація та ціна таких наборів дуже варіюється.

Звичайно, «якби знав, де впадеш, і соломки підстелив би» – ніяка дитина не може бути застрахована від набивання ґуль, хоч би як старалися батьки та виробники різноманітних ґаджетів. І коли це станеться, заспокойте себе тим, що: а) це нормально; б) ви зробили все можливе!

Автор: Атанайя