Маленькі діти дуже часто хворіють на гельмінтоз, або, як кажуть у народі – мають глисти. Це доволі неприємне захворювання, яке треба лікувати. Як зрозуміти, що у вашої дитини є гельмінти і чим їх виводити, ми розповімо у цій статті.

Чим лікувати глисти у дітей?

Як виявити паразитів?

Діти частіше за все хворіють на гостриків та аскариди. Доволі розповсюдженим може бути зараження волосоголовцем та трихінелами. Ці паразити відносяться до класу круглих глистів. Більш шкідливими є пласкі паразити, як солітери – бичачий та свинячий ціп’як. Також можуть зустрічатися випадки хвороби на черв’яків смоктальщиків. Загалом існує біля трьохсот видів паразитів, які можуть жити в організмі людини. 

Самостійно батьки найчастіше стикаються з глистами гострицями та аскаридами. Це найбільш поширенні паразити в Україні і виявити їх присутність зазвичай можливо самостійно або після здачі аналізів кала на яйцеглист. Крім того, існує аналіз крові, що показує антитіла до гельмінтів. 

Як проявляються симптоми глистів?

У дитячих колективах та місцях, де багато перебуває малеча, можуть зустрічатися яйця цих паразитів у великій кількості. Діти беруться руками за іграшки, двері, спільні рушники та інші речі, а потім з іх рук яйця гельмінтів попадають на їжу та до рота.

Симптомами хвороби стає свербіж у області заднього проходу, вихід паразитів зовні, коли їх можна побачити у калі хворого. Крім того, діарея, запор, метеоризм, поганий сон, млявість та роздратованість також вказують на можливість наявності гельмінтозу.

Зверніть увагу також на ці ознаки

Крім цього, у дитини можуть бути алергії, набряки, висипання на шкірі, біль у животі, який може проходити сам, болить голова та постійна втома також є симптомами глистів. Найпростіше побачити гостриків, бо вони викликають свербіж. Дитина сама розкаже про це, чи просто буде розчісувати ці місця.

Крім того, гострики знаходяться у калі. Але може бути так, що при наявності гостриків у організмі присутні ще й інші види паразитів, тому краще всього здати аналіз на яйцеглист і лікувати комплексно. Самостійно дуже важко виявити глисти, тому що всі ці признаки хвороби можуть бути присутніми і при інших захворюваннях. Тому, якщо ви бачите, що дитина поводить себе не так, як звичайно, має якісь ознаки з вищеперерахованих, краще показати її спеціалісту.

Чим шкідливі глисти для дитини?

Паразити харчуються корисними речовинами, які потрапляють у організм, тому хворій дитині не вистачає вітамінів, білків та мінералів для нормального розвитку. Крім цього, паразити виділяють спеціальні речовини, які захищають їх від перетравлення у кишечнику. Ці речовини впливають на нормальний процес засвоєння їжі і порушують метаболізм людини.

Велика кількість паразитів отрує організм продуктами своєї життєдіяльності, які впливають на нормальну роботу нервової системи та всіх органів загалом. Деякі паразити можуть мігрувати з кров’ю, проникати у внутрішні органи і навіть у мозок. Отже, якщо ви маєте підозру, що у вашої дитини є гельмінти, то треба негайно лікувати цю хворобу.

Як і чим лікувати гельмінтів у дітей?

Деякі лікарі рекомендують раз на півроку давати дітям ліки від гостриків та аскарид, навіть без симптомів і аналізів, у якості профілактики. Особливо тим малятам, що ходять у дитячій садочок чи багато грають на вулиці. Але краще лікувати хворобу, яка точно є, бо всі препарати можуть завдати шкоди організму. Отже, якщо ви знайшли у дитини гостриків, чи аналіз показав наявність паразитів треба проконсультуватися з лікарем та дати дитині спеціальні ліки. 

Пірантел

Найбільш відомий та популярний засіб для дітей дошкільного віку і навіть для дорослих, це Пірантел. Його можна давати навіть дітям до двох років, уважно вираховуючи дозу. Це суспензія приємна на смак, тому діти без проблем ковтають її. Пірантел використовують при гостриках, некаторозі, аскаридах та анкилостомозі. 

Важливо дати суспензію повторно через два три тижня, щоб остаточно позбутися паразитів. Для знищення яєць треба щодня міняти білизну, слідкувати за чистотою рук та особистою гігієною дитини.  Пірантел – один з найбезпечніших засобів, але важливо прочитати про протипоказання, серед яких хвороби нирок. Також можуть статися побочні дії, такі як нудота, висипання, блювання, ураження печінки та інші. Перші шість місяців життя малюка Пірантел не застосовують.

Пеперазін

Ще один засіб, який можна давати дітям, це Пеперазін у суспензії. Він допомагає тільки від гостриків та аскарид. Його плюсом є те, що цей препарат паралізує паразитів, а не вбиває, тому хворий не має інтоксикації. Недвижимі глисти виходять с калом. Яйця та личинки препарат не знищує, тому його треба давати повторно та слідкувати за гігієною хворого весь період лікування.

Вермокс

Вермокс – це препарат широкого спектру дії, який можна давати дітям вже після двох років. Його прописують при анкостоломідозі, гостриках, власоглавцях і змішаних гельмінтних інвазіях. При тяжких стадіях хвороби вермокс дають вранці і вечері по одній таблетці три дні поспіль. А при гострицях – одноразово, але через два тижні треба прийняти препарат знову. 

Вермокс може визивати блювання, нудоту, порушення функцій печені, запаморочення і інші побічні дії. Тому треба уважно слідкувати за станом дитини і звернутися до лікаря при перших симптомах недомагання.

Альбендазол

Це дуже сильний препарат, який визиває загибель нематод, личинок та дорослих глистів. Він діє на дуже багато видів гельмінтів. Але застосовувати його треба у тій кількості і по тій схемі, яку призначить лікар після того, як встановить за допомогою аналізів, що сам треба лікувати. Через те, що альбендазол призводить до смерті паразитів, він може викликати дуже сильні побічні дії. Дітям до двох років його приймати не можна.

Пам'ятайте – жодні медичні препарати не можна давати дітям без попередньої консультації та обстеження у лікаря! Прийміть викладену інформацію до уваги, щоб знати, які препарати представлені на вітчизняному ринку, але в жодному разі не призначайте собі лікування через інтернет! Безцінне здоров'я та життя ваших дітей потребує вашої уваги та відповідальності.