Всі новації закону про ЖКГ зводяться до того, що українців зобов’яжуть платити новий тариф

Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

Українцям дозволять не платити за погану комуналку

«Усі новації зводяться до того, що вводиться новий тариф – абонплата за кожним видом комунальних послуг. Тобто надається послуга чи ні, ви платите. На теплопостачання буде фіксована частка протягом року, яку буде платити споживач. Те ж саме по воді – буде платити незалежно від того, скільки ви спожили. А не платити абонплату можна тільки за умови, що в квартирі нікого не буде 30 днів», – зазначив він.

Сергієнко впевнений, що введення абонплати автоматично призведе до підвищення тарифів. Більш того, українці не зможуть «покарати» недобросовісного постачальника послуг.

«Для населення законом про ЖКГ вводиться пеня. Якщо монополіст недогрів опалювальні батареї, то споживач може вимагати тільки зменшення платежу. Але будь-яка угода про надання послуг передбачає штрафні санкції. Якщо вони надавалися не в повному обсязі, то постачальник повинен знизити плату і компенсувати незручності. І це повинен бути автоматичний механізм. А в законі так неявно сказано, що споживач повинен йти в суд», – підкреслив експерт.

Нагадаємо, згідно прийнятого закону про ЖКГ, з 1 січня 2018-го року для українців буде вводитися спеціальна пеня за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Так, за 100 прострочення боржнику необхідно буде заплатити штраф у розмірі 1% від суми заборгованості

Джерело: 24 канал