Перше судно з американським вугіллям прибуде в Україну до середини вересня

Минулого тижня з порту американського міста Балтімор вийшло судно, завантажене 62 тис. т. енергетичного вугілля, яке має прибути до українського порту «Південний» до середини вересня. Про це в інтерв’ю DT.UA розповів надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий.

За його словами, відповідний контракт на поставку вугілля був укладений між американською компанією XCoal Energy and Resources і української державної «Центренерго» 14 липня нинішнього року.

«Згідно з умовами контракту до кінця року очікується поставка 700 тис. т антрацитового енергетичного вугілля із США. Було заплановано, що обсяг першої поставки становитиме 85 тис. т. Проте відправникам удалося швидко знайти трохи менше судно на 62 тис. т, при завантаженні якого я був присутній разом з американськими високопосадовцями. Судно з американським вугіллям ще минулого тижня вийшло з порту м. Балтімор, йтиме орієнтовно три тижні, отже, десь ближче до середини вересня можна очікувати на його прибуття в порт «Південний», – розповів дипломат.

За його словами, повною інформацією про поставки в Україну таких партій антрацитового вугілля володіє «Центренерго».

«Те, що нам відомо, — наступна партія вугілля має бути більшою, орієнтовно 120 тис. т і повинна прибути в Україну на початку жовтня. Очікується прибуття одного-двох суден щомісяця», – зазначив посол.

Чалий припускає, що в разі успішного першого етапу співпраці, наступного року Україна за потреби може закупити більше американського енергетичного вугілля (йшлося про обсяги до 2 млн тонн).

«Важливо зазначити, що партнер з американської сторони, компанія XСoal, — надійний виробник і досвідчений експортер вугілля. Компанія розраховує на тривалі відносини з українською стороною. Розглядає не тільки торговельну складову, а й, що важливо, інвестиційну також. Компанія зацікавлена в інвестуванні в сектор вугільної промисловості та газовидобування в нашій країні, співпрацює з Американською торговою палатою в Україні», – підкреслив дипломат.