Детективи НАБУ розслідують закупівлю бронемашин “Тритон” за завищеною ціною у завода, який належить Петру Порошенко і Ігорю Кононенко

Про це йдеться в ухвалі суду від 18 жовтня, яка оприлюднена в Держреєстрі судових рішень.

Солом’янський районний суд Києва надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів заводу Кузня на Рибальському (раніше – Ленінська Кузня), який належить президенту Петру Порошенку і народному депутату Ігорю Кононенку.

За даними слідства, військова частина № 1498 в листопаді 2015-го підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року завод передав 4 бронемашини “Тритон”.

В матеріалах суду зазначається, що згідно з розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року було передбачено закупівлю Харківським прикордонним загоном 34 одиниць “бойових дистанційних модулів” загальною вартістю 161,5 млн грн.

“Тобто, вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн гривень. Проте фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою” Тритон-0103 “склала 14,876 млн грн”, – йдеться в судовому рішенні.

Також аудит встановив, що принятие решениякерівництвом ДПС України із закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабміну від 25 лютого 2015 року №345, яким затверджується порядок поставки озброєння, військової і спеціальної техніки. В результаті це призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів була куплена недосконала спеціальна техніка, яка на момент покупки не могла в повному обсязі виконувати функції і завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба.

За матеріалами Liga.net