Бензин подешевшав на 1 гривню, а газ подешевшає на 6 доларів

Субсидії, пенсії, тарифи і ціни: що змінилося за тиждень
Тепер «картку киянина» можна буде використовувати як банківську карту і оплачувати нею проїзд в транспорті. Але є і погані новини: в цьому році січневі пенсії авансом, як раніше, виплачувати не будуть. Читайте головні економічні новини тижня в спеціальному матеріалі сайту «Сегодня».

В Україні подешевшав бензин
Небувала новина: на заправках опустили ціни на бензин. Так, 21 грудня стало відомо, що вартість бензинів і дизельного палива (ДП) у великій мережі непреміального автомобільних заправок в Україні знизилася на 1 гривню за літр, опустившись нижче 30 гривень. Про це повідомила консалтингова група А-95.

Ціна ДТ і бензину А-95 в мережі знизилася в середньому з 30 до 29 грн/л, бензин А-92 подешевшав з 29 до 28 грн/л.

В результаті, за даними консалтингової групи UPECO, середні ціни на заправках в Україні також опустилися нижче психологічного рівня:

А-92 – 28,75 грн/л;
А-95 – 29,86 грн/л;
А-95 «Преміум» – 30,77 грн/л;
ДТ – 29,67 грн/л.
ДТ «Преміум» – 31,13 грн/л.
Нагадаємо, що згідно з прогнозами експертів, в 2019 році українським водіям доведеться менше витрачатися на паливо. Причому економія може скласти до 10% по бензину і дизелю і до 12% по автогазу. Справа в тому, що, за прогнозами фахівців, тренд зниження цін на нафту ще більше зміцниться в 2019 році.

«Картка киянина» станет транспортною, комунальною і медичною
В «картці киянина» з’явилися нові функції. 21 грудня Київрада прийняла рішення про введення муніципальної «Картки киянина». Раніше картка була соціальною, передає прес-служба Київради.

Обслуговувати нову картку буде місто через комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр». Зміни були введені у зв’язку з тим, що 31 грудня закінчується термін дії договору з компанією, яка забезпечує роботу нинішньої картки.

Депутати постановили, що тепер «Картка киянина» буде транспортною (аналог «зеленої» карти метро), комунальною (дані про пільги і субсидії при оплаті послуг ЖКГ) і медичною (надання спектру медичних послуг). Карткою можна буде здійснювати безготівкові платежі і знімати з її допомогою готівку. Вона також буде надавати знижки в аптеках і торгово-сервісних підприємствах.

«Картку киянина» будуть видавати тим, у кого є пільги на виплати з бюджету Києва, хто офіційно працевлаштований в місті, переміщені особи, які стоять на обліку в столиці, учні шкіл та вузів, а також їхні батьки та опікуни. Для отримання карти потрібно подати заявку в банк-учасник проекту і надати пакет документів (паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки, документ про надання пільг). Карту повинні видати протягом 30 днів після подання заяви та документів.

Ті картки, якими користуються зараз, будуть дійсні до закінчення терміну їх дії.

Січневі пенсії не будуть виплачуватися авансом в грудні
Українські пенсіонери отримають виплати за грудень в грудні цього року, а за січень — в січні 2019 го. Таку малоприємну новину повідомили 21 грудня у Пенсійному фонді. У минулі роки виплати січневих пенсій дійсно здійснювалися в грудні, проте в цьому році виплата пенсій буде відбуватися строго в межах фінансових можливостей бюджету Фонду.

Україна вдвічі знизила тариф на транзит газу
НКРЕКП знизила тарифи для точок входу і виходу газотранспортної системи вдвічі. Про це 21 грудня написала в Facebook голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

1

«Встановили тимчасові тарифи для АТ «Укртрансгаз» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на перший рік другого регуляторного періоду. Вони зменшилися вдвічі. Ми входимо в новий 2019 рік з європейськими конкурентоспроможними тарифами», — написала Кривенко.

Вона підкреслила, що після встановлених тарифів кінцева ціна газу на оптовому ринку знизиться на 6 доларів.

«Зазначені тарифи є складовою кінцевої ціни природного газу для наших споживачів, – фактично на 6 доларів зменшиться ціна імпортованого блакитного палива на оптовому ринку. Українська газотранспортна система закріпить свою конкурентоспроможність, як абсолютна і більш економічно вигідна альтернатива Північному потоку і іншим обхідним газопроводам. Сподіваюся таке рішення НКРЕКП сприятиме укладанню вигідного транзитного контракту після 2019 року», – написала Кривенко.

На її думку, зниження тарифів також призведе до збільшення завантаженості газопроводів і газосховищ, задіяних у постачанні палива на український ринок.

Керівник додала, що тариф покриває всі операційні витрати оператора ГТС і забезпечує достатній рівень прибутку для інвестицій.

Нагадаємо, що нові тарифи вступлять в чинності 1 січня 2019 року.

В містах і селах будуть по-різному видавати субсидії
Безробітним в містах і селах по-різному надаватимуть субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Про це 21 грудня заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«З огляду на, що в селі залишається велика проблема безробіття, навіть якщо людина не працює, їй може бути призначено субсидію за рішенням комісії. Що стосується міських жителів … Я готовий особисто допомогти їм, якщо вони готові працювати. Проблеми безробіття в великих містах на сьогоднішній день немає. Тому тих, хто не працює — потрібно запитати «чому», — сказав Рева під час години уряду у Верховній Раді.

При цьому, за словами міністра, українцям, які працюють на півставки, надають субсидію, але офіційний дохід вказують як мінімальну зарплату, в разі якщо він нижче цього рівня. До слова, мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2019 року становитиме 4173 грн.

Нагадаємо, в Україні планують запустити нову систему перевірки тих, хто отримує державну допомогу на оплату «комуналки». Субсидіантів внесуть в «чорні» і «білі» списки.

Джерело