Митники підрахували, скільки на українських дорогах автівок з іноземними номерами, які порушують закон

У митниці пропонують розрекламувати практику судів, які штрафують українців, що користуються автомобілями, ввезеними для них нерезидентами

В Україні налічується близько 52 тис. авто іноземної реєстрації, які перебувають в країні з порушенням митного законодавства. Про це повідомив в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський.

За даними Тупальського, станом на липень в Україні з порушенням митного законодавства перебувало понад 24,5 тис. автомобілів, ввезених в режимі «тимчасове ввезення», в т.ч. ввезених резидентами – більше 1 тис. транспортних засобів, а також понад 27,5 тис. машин, завезених в режимі транзит, в т.ч. ввезених резидентами – майже 27 тис.

При цьому Тупальський пропонує відмовитися від ідеї легалізації цих автомобілів за допомогою змін до законодавства, а їхнім власникам – відмовитися від машин, щоб уникнути штрафів. «Будь-яка «легалізація» в даному випадку буде хибним рішенням. Це буде нечесно по відношенню до законослухняних громадян, які придбали машини законним шляхом. А крім того, бюджету буде завдано значної шкоди… Законодавство передбачає легальні можливості для резидентів України використовувати такі автомобілі. Якщо визначені законами умови не порушені, і, головне, не закінчився термін тимчасового ввезення, то автомобіль можна вивезти за митну територію України. І, напевно, навіть спробувати продати його, повернувши частину грошей», – зазначив він.

Крім того, з метою припинення масового незаконного використання транспортних засобів іноземної реєстрації в Україні він запропонував розрекламувати практику судів, які штрафують українців, що користуються автомобілями, ввезеними для них нерезидентами. Причому, на думку глави Київської митниці, особливо треба підкреслити саме розміри штрафів, які встановлені на рівні 300% від несплачених митних зборів.

«Необхідно надати поліції доступ до бази даних органів митного контролю стосовно транспортних засобів, що в’їжджають в Україну. Як варіант, можна створити спільні робочі групи в складі співробітників митниці і поліції, які зможуть перевіряти дотримання водіями, які керують машинами на іноземних номерах, вимог митного режиму, термінів транзиту, тимчасового ввезення тощо. Або навіть організувати всеукраїнську операцію з виявлення таких порушень», – підкреслив він.