Львівській компанії з виробництва морозива заборонили використовувати назву «Каштан»

Суд заборонив виробнику морозива «Лімо» використовувати знак «Каштан»

Харківський суд заборонив львівському виробнику морозива «Лімо» використовувати знак «Каштан». Таке рішення Господарський суд Харківської області прийняв 18 вересня за позовом «Фабрики морозива Хладопром» (випускає морозиво під маркою «Хладік»), на яку й зареєстроване свідоцтво на користування цим знаком, повідомляє Захід.net.

Представники ПАТ «Львівський холодокомбінат» (їм належить торгова марка «ЛІМО») заявили, що виробляли морозиво «Каштан» ще до того, як харківська компанія зареєструвала знак на цю назву. Окрім того вони пояснювали, що не можуть порушити права на торговий знак, оскільки випускають морозиво під марками «Каштан зі смаком ванілі» та «Львівський Каштан» (а не просто «Каштан»), упаковки яких не схожі на морозиво харківської фірми.

Однак проведена в рамках судової справи експертиза встановила, що морозиво «ЛІМО», у назвах якого згадане слово «Каштан», порушує права харківської компанії. У висновках Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз вказано, що упаковки львівського морозива можуть ввести в оману покупців, оскільки позначення назв морозива львівської та харківської фірм є дуже схожим і їх можна сплутати.

Саме ж свідоцтво на знак «Каштан» зареєстроване ще у 2001 році за «Київським холодокомбінатом №2». У травні 2001 року права власності на цей знак передали харківській компанії «Хладопром». Згідно з даними Держреєстру свідоцтв на знаки для товарів і послуг, свідоцтво на знак «Каштан» буде чинним до лютого 2019 року.

Суд відкинув заяву представників «ЛІМО» про те, що вони випускали морозиво «Каштан» ще до реєстрації свідоцтва на цю назву, оскільки юристи не надали документів, які б це підтвердили.

Оскільки зараз саме харківська фірма має право використовувати знак «Каштан», суд задовольнив позов «Фабрики морозива Хладопром».

 «Львівському холодокомбінату» заборонили надалі використовувати знак «Каштан» і випускати морозивою із такою назвою.

Окрім цього харківська компанія відсудила у «Львівського холодокомбінату» 9800 грн судових витрат.

Зазначимо, власником ПАТ «Львівський холодокомбінат», яке є одним з найбільших виробників морозива і заморожених напівфабрикатів в Україні, що випускаються під маркою «ЛІМО», є бізнесмен Богдан Копитко.