Американці обіцяють запустити в Україні виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива

Завод компанії Holtec International працюватиме не лише для потреб України, а й для експорту на європейський ринок

Американська компанія Holtec International розглядає Україну як перспективний центр для виготовлення систем, конструкцій та компонентів для атомних та неатомних електростанцій в Україні та за її межами. «Компанія має рішучий інтерес у створенні спеціалізованих виробничих потужностей в Україні, які використовуватимуться не тільки для внутрішніх потреб України, але й слугуватимуть платформою для експорту на європейський ринок», — розповіли в Holtec.

Про це керівництво компанії повідомило «Главкому», відповідаючи на запитання, чи виконає Holtec дану раніше обіцянку щодо налагодження виробництва контейнерів подвійного призначення, в які можна помістити відпрацьоване ядерне паливо прямо на майданчику АЕС, а потім перевезти й відвантажити його у централізоване сховище,  не розпаковуючи контейнер.

В 2006 році президент Holtec Кріс Сінгх обіцяв, що будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива АЕС та налагодження виробництва контейнерів – це можливість для Holtec закріпитися на європейському ринку.

«Нещодавно ми спілкувались з урядом України щодо локалізації виробництва великих компонентів та систем для нашого малого модульного реактора SMR-160. Наш намір поширити ділову присутність в Україні залишається незмінним», — повідомили «Главкому» в компанії Holtec.

Читайте також Радіоактивна схема? При Гройсмані вартість ядерного сховища зросла… у дев’ять разів