Агентство Moody’s підвищило рейтинги України

Агентство заявило, що підвищення рейтингу сталося в тому числі через посилення зовнішньої позиції України

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило рейтинги уряду України в українській та іноземній валюті на одну сходинку, з Caa3 до Caa2, і змінило прогноз зі «стабільного» на «позитивний». Про це повідомляється на сайті агентства.

«Оновлення рейтингів уряду України з Caa3 до Caa2 базується на таких основних чинниках: сумарний вплив структурних реформ, який, як очікується, покращить державну заборгованість; значне посилення зовнішньої позиції України», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, позитивний прогноз відображає імпульс реформ – якщо він збережеться, це може призвести до дальшого поліпшення надійності внутрішнього і зовнішнього боргу України.

«Такий імпульс реформ також підтримає поновлення доступу України до світових ринків капіталу, що полегшить шлях до рефінансування значних виплат за зовнішнім боргом, які настануть, починаючи з 2019 року», – повідомляє агентство.

Зростання рейтингу обмежене лише однією сходинкою – з Caa3 до Caa2 – оскільки протягом наступних декілька років на Україну ляже цей тягар виплати зовнішніх боргів, що вимагатиме значного фінансування в іноземній валюті, повідомляє Moody’s.

Раніше експерти Moody’s заявили, що якщо Крим стане гарячою точкою, то це призведе до нового відтоку капіталу з півострова, а також підірве російську економіку загалом.